środa, 14 grudnia 2016

Agnieszka 116 - Inside Baseball

 Ściągnij odcinek
Znalezione w otchłaniach internetu


 UWAGA MÓWIMY O PENISACH. I przeklinamy.

wersja youtube:


NOTKI:

 - intro
https://vimeo.com/80308252

 - Królestwo Kabuto
http://radom.wyborcza.pl/radom/7,35219,21113757,nowe-panstwo-w-polsce-krolestwo-kabuto-glowna-zasada-zadnej.html

http://governmentkabuto.info/

 - Magia! Masowany penis rośnie!
http://metro.co.uk/2016/12/06/bishop-claims-to-make-mens-penises-larger-by-massaging-them-with-his-hands-6304158/?ito=twitter

 - Te czity są ścigane z urzędu
http://www.pcgamer.com/south-korea-makes-cheating-in-online-games-an-actual-crime/

 - Chińska pożyczka
http://www.scmp.com/news/china/policies-politics/article/2052498/dozens-more-cases-revealed-chinese-students-forced-give

http://www.girls77.info/post/38232 NSFW!!!

 - Zbrodnia i kar(m)a
http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/stypendium-za-przedsiebiorczosc-dla-sprzedawcy-przekasek-w-szkole,699235.html

 - Z pustymi rękami
http://www.abc.net.au/news/2016-12-12/no-one-home-after-seven-hour-police-standoff-in-melton/8114164

 - Delikatna operacja
http://metro.co.uk/2016/12/09/man-accidentally-mutilates-friends-penis-with-chainsaw-while-cutting-firewood-6311241/

 - Rozkraczny autobus już nie rozkracza
http://www.digitaltrends.com/cars/straddling-bus-scam-news-explanation-quotes/

 - Can’t keep a good man down
http://strefatajemnic.onet.pl/ezoteryka/mumia-zmarlego-89-lat-temu-lamy-wykazuje-oznaki-zycia/42dpv1

 - Bestseller
http://splay.pl/2016/12/08/mozart-225-the-new-complete-edition/

 - Kiedy nie stać Cię na robota…
https://www.youtube.com/watch?v=tgLjhT7S15U

https://perryponders.com/2015/09/29/china-have-a-national-song-for-going-home/

 - You just got served 21% more efficiently
https://www.technologyreview.com/s/537716/machine-learning-algorithm-mines-rap-lyrics-then-writes-its-own/

 - "Krzyczę: ”Gęg, gęg, gęg, gęg, gęg!
https://www.youtube.com/watch?v=JDRcZ9OKTAM - Devil's Candy
Devilscandycomic.com

22 komentarze:

 1. Nie wiem co lepsze The Office czy Inside Baseball?

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wiesz, po prostu... kurwa... no, lubię Spidermana. Co ci mam powiedzieć?"

  Skrobolowi należy się order za zwięzłe i konkretne wypowiedzi.
  Ale tak szczerze to mam wrażenie, że w obecnym świecie pełnym ludzi mądrzejszych od nas, powiedzenie że lubisz coś "po prostu" (bez czapki pełnej argumentów i uzasadnień)uchodzi za odważne. Mimo, że w sumie każdy ma jakiegoś Spidermana, którego lubi "po prostu".

  Dołączam się do przypomnienia kogoś z komentarzy pod poprzednim podcastem - czekamy na obiecanego nam wieki temu Spella.

  /Bozia

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie słuchałem, ale olśniło mnie i przypomniała mi się rymowanka z dzieciństwa:

  "Stary gej
  wącha klej
  na gumowych kaczkach
  pije pali
  konia wali
  w dupie ma robaczka"

  dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 4. MATEUSZ,

  zaraz mi głowa eksploduje od rozkminiania tego tematu (żukoroboty), więc muszę się podzielić moimi top inventions z dzisiejszej umiarkowanie ciekawej lekcji CADa:

  1) Możesz się podłączyć do mięśni i kontrolować ruchy danego stworzenia. A więc załóżmy że człowieka też.
  2) Skoro możesz kontrolować pojedyncze ruchy to możesz układać je także w sekwencje (np. zegnij rękę + złap kubek, jako 'makro').
  3) Jeśli jesteś w stanie układać te ruchy w sekwencje, to możesz je także algorytmizować, czyli tak naprawdę PROGRAMOWAĆ UMIEJĘTNOŚCI W CZŁOWIEKA. Musisz mieć tylko potężną moc obliczeniową i to skorelować. Np. programujesz robienie herbaty w typa (podchodzenie, schylanie, wyjęcie herbaty, łyżeczka, cukier itp).
  5) No to teraz wykorzystanie tego algorytmizowania:

  I. Wojsko - programujesz w żołnierzy podstawowe umiejętności. Bieganie, strzelanie, celowanie, chowanie za osłony. Celowanie (wykorzystując prąd możesz zniwelować całkowicie drżenie rąk). Możesz zenhancować żołnierzy (w momencie skończenia się amunicji w magazynku, idzie sygnał do generatora i żołnierz automatycznie, z zerowym opóźnieniem, 100% precyzyjnie zmienia magazynek na kolejny. I tak ze wszystkim.

  A teraz bardziej fun wykorzystanie.

  Skoro możemy zautomatyzować poruszanie się tych ludzi, strzelanie celowanie itp. to.

  Programujesz tak 500tys Chińczyków.

  Programujesz OS, który ich dzieli na grupki i ogarnia.

  Programujesz apkę, która śledzi ich średnie parametry życiowe.

  Puszczasz w niebo drona (albo żuka hehe) który daje Ci widok z lotu ptaka na sytuację na ziemi.

  I
  .
  .
  .
  .
  .
  GRASZ NIMI W STARCRAFTA SKURWYSYNIE. ZAZNACZASZ CHIŃCZYKÓW I RUSZASZ NIMI JAK W GRZE RTS. MASZ GRĘ RTS NA ŻYWO!!11one

  (jak spiszę resztę pomysłów to je tu wrzucę :D )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I love it. Pisz więcej, chętnie polecimy ten temat dalej w następnym odcinku.

   Usuń
  2. Uczę się do kolosów w przerwach rozkminiania tematu, więc to co na razie wymyśliłem to:

   * Wprogramowywanie w ludzi konkretnych sekwencji czynności (tak jak to przeładowywanie broni). Jeśliby to odopowiednio skoordynować możnaby np. wyeliminować pewne elementy treningu wojskowego.

   * Inna opcja - delikatna manipulacja mięśniami przy pomocy zewnętrznych impulsów elektrycznych działających na mięśnie, tak żeby zniwelować drżenie mięśni np. z powodu stresu czy strachu. Jeśliby zrobić to mądrze (np. tak jak Filtr Kalmana, który czyści zakłócenia sygnałów), można by było wyeliminować drżenie rąk np. u zegarmistrza, inżyniera precyzyjnego, pielęgniarki pobierającej krew. Albo w temacie ostatniego odcinka, wszczepiać to sportowcom, jako bioinżynieryjny doping. Eliminujemy drżenie rąk u biathlonistów (Ci co biegają i strzelają), albo u ludzi startujących w strzelectwie :D

   *Jeszcze inna opcja - możnaby to wszczepiać więźniom i przy odpowiednim poziomie rozwinięcia systemu (monitoring połączony z tymi 'chipami') na przykład całkowicie wyeliminować przemoc w więzieniach, poprzez overridowanie ciał więźniów. Brzmi to strasznie creepy, ale możnaby np. zablokować u nich możliwość zbliżania się do siebie bliżej niż na 0.5-1m, tak żeby zwyczajnie nie mogli się skrzywdzić. Tak samo możnaby kontrolować przypadki ucieczek. Jeśli typ wychodzi poza określony perymetr, chipy mogłyby po prostu overridować jego nogi i wracać na miejsce :D

   Wiadomo że to tylko fantazje, i do wprowadzenia czegokolwiek nawet zbliżonego do tego mogą minąć dziesiątki lat rozwoju technologii, ale nadal tego typu scenariusze brzmią niesamowicie creepy.

   Nieco bliższy scenariusz. Wszczepiamy to wszystkim zwierzętom we wszystkich ZOO świata, w przypadku jeśli Twoje jebane dziecko wpadnie do klatki, to możemy po prostu 'wyłączyć' tygrysa zamiast go zabijać.

   Gdybyśmy tylko to wynaleźli zanim Harambe zginął :(

   *więcej później*

   *also to ja pisałem erratę (2Polew), pojawia się wyjątkowo randomowo bo studia mnie przygniatają*

   Usuń
  3. *ominięcie uczucia bólu. Trudniejsza sprawa, ale generalnie jeśli podpinacie bezpośrednio czyjeś mięśnie do takich kontrolerów, to całkowicie overriduje to wszelkie lęki i ból w ciele i umyśle tego człowieka (zakładając że steruje nim - do jakiegoś stopnia - kto inny). Więc moglibyśmy np. podpinając do tego żołnierzy, w przypadku ran, czy paraliżu strachem, przejmować nad nimi całkowitą kontrolę. Typ odczuwałby przerażenie, albo niemożliwy do ogarnięcia ból, ale tak długo jak jego mięśnie w ogóle by działały (nie byłby martwy albo bardzo podziurawiony), wykonywałby wszelkie instrukcje "drugiego pilota".

   Usuń
  4. Ten wpis to czyste złoto, Mateusz, to zasługuje na pełnoprawną rozkminę w przyszłym odcinku.
   Do wizji 2polewa dokładam jeszcze możliwość zaprogramowania mowy. Skoro możesz kontrolować mięśnie, to realizacja mowy nie powinna sprawić trudności, skoro sprowadza się do odpowiedniego modulowania oddechu, napinania strun głosowych i merdania językiem.

   -Wyobraź sobie sytuację, w której potrzebujesz nagle jakiejś konkretej umiejętności, typu kliszowe ''czy ktos potrafi pilotowac helikopter?''. Nie ma problemu, mozesz wejść na strone sklepu z umiejętnościami i pobrać sobie co chcesz prosto na swojego chipa. Niestety nie jest to najtańsza rzecz, więc możesz zdecydować się na wersję piracką. Jest spora szansa, że bedzie działać poprawnie. Niestety, trafiasz na malware. Co godzine tracisz na chwilę kontrolę nad ciałem i wygłaszasz komunikat informujący o sposobie, w jaki możesz dokonać wpłaty by dezaktywować wirusa.

   - Firmy oferują darmowe wersje umiejętności, które dodatkowo programują w tobie reklamy. Zawsze jak wykorzystujesz daną umiejętność, mimowolnie recytujesz slogany reklamowe reklamodawców aktualnie współpracujących z firmą.

   -Każda praca dająca się w ten sposób łatwo zaprogramować zostaje sprowadzona do jednego, czyli tzw. bycia naczyniem. Wszystkie fizyczne/manualne stanowiska zostają zastąpione naczyniami. Naczynia przychodzą w miejsca pracy i automatycznie tracą tam kontrolę nad swoimi ciałami na 8 godzin. Jest to oczywiście najsłabiej płatny zawód. Wszyscy aktorzy zostają także zamienieni na naczynia, a filmowi artyści zajmują się doborem i zaprogramowaniem ich idealnie do danej roli. Najlepiej płatnym zawodem staje się oczywiście projektant zachowań.

   -Pojawiają się firmy oferujące gry sportowe, w których gracz w czasie rzeczywistym steruje zawodnikiem. Na przykład kupujesz sobie mecz tenisa, wchodzisz z kumplem na trybuny po czym wyciągacie pady i gracie, sterując żywymi ludźmi kilka metrów od was. Mało ekscytujące? Można też spróbować tych nielegalnych walk gladiatorów organizowanych w szemranych lokalach...

   Usuń
  5. MALWARE ROZWIERAJĄCY CI ZWIERACZE O 9:20 PUNKT W KAŻDY DZIEŃ ROBOCZY.

   ZAMKNĄŁEM LICZNIK.

   Usuń
  6. W sumie to teraz zastanawiam się, czy dałoby radę zrobić takie przekierowanie. No bo skoro to ma symulować impulsy z mózgu, to mogłoby też być urządzenie do ich odbierania.
   Czyli ktoś mógłby je wysyłać, do maszynki, która konwertowałaby je na komendy do chipów w ciele innego człowieka. W ten sposób można by zrobić takiego gamera.
   Bierzesz skazańców, instalujesz im to, a potem cs na kurwa żywo, zakładasz vr, patrzysz z kamerki na czole (ewentualnie można by montować w oczodołach, bo przecież to i tak trafiałoby się tylko najgorszym gwałcicielom i mordercom, których nikomu nie jest szkoda) i zapierdalasz.

   Usuń
 5. Znacie filmy Jodorowsky'ego? Ja obejrzałem Kreta i Świętą Górę. Dość specyficzne kino, jedne z tych ,,posranych'' filmów. Mimo to scenografia w obu jest super.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak z dobrych rozkmin:
  https://www.youtube.com/watch?v=wfYbgdo8e-8

  OdpowiedzUsuń
 7. Koko, możesz wypić tę kawę z robakiem. Nic Ci się nie stanie, gwarantuję. ~ randomowa osoba z internetu

  Co do radiowęzła: Internet nie zapomina Koko. i.imgur.com/RA3t6xH.jpg

  Z doświadczenia mogę powiedzieć, że na dobre życie z kurierem jest tylko jedna sprawdzona metoda: trzeba mieć firmę albo z jakiegoś innego powodu wysyłać/odbierać do najmniej kilka paczek dziennie i być generalnie stałym klientem. Wtedy twój kurier to jest twój najlepszy kumpel. Pogadacie sobie, wymienicie najnowsze sprośne żarciki, a paczki dochodzą szybko i jakoś nigdy żadna nie ginie i nie ma żadnych zgrzytów. Jak to działa? Kto wie. Myślę, że jest to jedna z nieodgadnionych tajemnic kosmosu.

  Matrix był tylko jeden.

  Filmy marvela to jest hot-dog kinematografii... z naklejką ze spider-manem.

  Wszyscy stajemy się kolektywną babcią Mateusza, która już wszystko widziała - to wniosek, kóry wyniosę z tego odcinka.

  Dla mnie to czy odcinek serialu powinien być długi czy któtki to bardzo kwestia gustu. To samo z filmami. Mam takie seriale, dla których zawsze będzie ciepłe miejsce w moim serduszku ze względu na ich klimat, który aż się wylewa z ekranu, a ich odciniki sprawiają wrażenie, że są oknem w rzeczywistości, przez które spoglądam na ich tętniące życiem światy. Wtedy myślenie schodzi na nieco niższe obroty, przestaję zwracać uwagę na drobne niedociągnięcia i wpadam w taki stan zen błogiego oglądania. Ich odcinki mogłyby dla mnie trwać i trzy godziny.

  Walka Iron Mana z Hulkiem wśród universum marvela to trochę jak walka Qui-Gon Jinna i Obi-Wana z Darthem Maulem wśród prequeli Gwiezdnych Wojen. Pierścionek z brylantem wśród kupy gnoju.

  Ej Koko, może powiesz coś o nowym Paciorku na podcaście? ;3

  A teraz na koniec:
  Real Talk Corner:
  Przepraszam jeśli zabrzmię jak jakiś eko - oszołom, obrońca biednych zwierzątek, weganin, ale ucinanie kotom jąder to jest kurwa barbarzyństwo. Ludzie ucinają kotom jaja, bo chcą mieć futrzaną przytulankę leżącą na kanapie, która im będzie ładnie mruczeć i załatwiać się grzecznie do kuwety, no ja żesz pierdolę. Sterylizując kota pozbawia się go jego charakteru i zamienia w cień tego, czym powinien być. Jeśli chcesz mieć prawdziwego kota to musisz mu pozwolić wychodzić z domu i się wybiegać, przeruchać okoliczne kociczki kolczastym kutasem i powalczyć o terytorium z okolicznymi kocurami. Nie potrzebujesz też wtedy kuwety, a kot będzie miał normalne, szczęśliwe życie. Jak mieszkasz w bloku, albo z innego powodu nie masz takiej możliwości, to sobie kup, kurwa, wypchanego misia. Będzie miał tyle samo osobowości co wykastrowany kot.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://vimeo.com/134149434 apropo kotów.

   Usuń
 8. Dla Mateusza, który lubi analizować naukowe badania i wnioski z nich płynące:

  http://www.huffingtonpost.com/2013/09/16/nigerian-student-gay-marriage_n_3934518.html

  OdpowiedzUsuń
 9. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przetarg-na-papier-toaletowy-sejm,164,0,2220452.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Biała sztuczna inteligencja znowu uderza!

  http://news.sky.com/story/passport-photo-checking-service-tells-asian-man-to-open-eyes-10686376

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla zgwałć mi luby!

  http://mzansilive.co.za/ritual-turns-tragedy-limpopo-brothers-killed-raping-crocodile/

  OdpowiedzUsuń
 12. POLECAM BOJACK HORSMAB!
  Bardzo przyjemne animowane show z netflixa. Może i nie aż tak dobre jak Rick&Morty, ale nadrabiające ciągłością fabularną.
  Do tego wyśmiewa bardzo dużo rzeczy z kultury popularnej i ogólnie stanowiło dla mnie niezły powiew świeżości. No i poziom humory przelatuje przez całą skalę śmieszności, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
  Warto dać szansę, pomimo odrobinę nużących pierwszych odcinków.
  PS: POLSKI DUBBING DO RICKA I MORTIEGO JEST SUPER I RÓWNIEŻ POLECAM ZREWATCHOWAĆ Z NIM CAŁOŚĆ!

  OdpowiedzUsuń
 13. Zapomniałem wrzucić do ostatniego odcinka, zostawiam tutaj.

  W sprawie nieporadności w nagrywaniu sesji D&D w formie mp3. jestem prawie pewny, ze o Acquisitions Incorporated dowiedziałem się od Koko na Schwingu.

  Zostawiam linka do samoobczajki:

  http://pennyarcade.wikia.com/wiki/List_of_D%26D_Podcasts (chronologicznie)
  https://www.youtube.com/watch?v=jGXctw8IuGA (przykadowa sesja live na PAX)


  Ps. wspomnie tylko, że w oryginalnej drużynie mamy twórców webkomiksów Peny Arcade i Player vs Player a ponadto w roli gracza pojawia się Wil Wheaton (TEN aktor) czy choćby Patrick Rothfuss (pisarz fantasy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Will Wheaton chyba im w ogóle sesję tam prowadzi :)
   To jest faktycznie dobra rzecz.

   Usuń